تبلیغات
اخبار آموزش و پرورش

اخبار آموزش و پرورش
 
قالب وبلاگ
نویسندگان
وزیر آموزش وپرورش:با همدلی وهمزبانی آموزش وپرورش را به جایگاهی شایسته می رسانیم
وزیر آموزش وپرورش با اشاره به فاصله دریافتی معلمان نسبت به دیگر کارکنان دولت ، گفت: خواسته های معلمان را به حق می دانم و تلاش می کنیم با همدلی و همزبانی دولت و ملت ، آموزش و پرورش را به جایگاه شایسته خود برسانیم.
 
به گزارش اخبار بیست به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، صبح امروز علی اصغر فانی در دیدار با  نمایندگان تشکل های صنفی معلمان سراسر کشور در ساختمان شهید رجایی برگزار شد، اظهار کرد: بودجه آموزش و پرورش در سال 93 و 94 به ترتیب 26 و 5/23 درصد رشد داشته است و این در حالی است که بودجه کل دولت در این دو سال به ترتیب 11 و 5/11 درصد افزایش را نشان می دهد و این بیانگر اهمیت آموزش و پرورش از نگاه دولت می باشد.

·        آموزش و پرورش پی گیرترین وزارتخانه در خصوص مسائل کارکنان است

عضو کابینه تدبیر و امید درخصوص انتصابات صورت گرفته در آموزش وپرورش ، خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش  قوی ترین وزارت خانه در انتصابات از جهت همراهی با دولت بوده است .

فانی با بیان این که برخی می گویند وزیر آموزش وپرورش کم تحرک و کم کار است تصریح کرد: این گونه نیست زیرا من اهل مجادله و تبلیغات نیستم و افزایش بودجه آموزش وپرورش بدون سروصدا و تبلیغات ، نشان دهنده پی گیری امور از مجاری قانونی و مسیرهای مختلف است به گونه ای که  وزارت آموزش و پرورش در دولت تدبیر و امید ، پی گیرترین وزارت خانه درخصوص مسائل اساسی کارکنان و  نظام تعلیم و تربیت است.

·        چاره ای جز کاهش نیرو نداریم

وزیر آموزش وپرروش نسبت تعداد دانش آموز به کل پرسنل آموزش و پرورش را 5/11 عنوان کرد و ادامه داد: این عدد بیانگر بهره وری پایین نیروی انسانی در آموزش و پرورش است و اعتقاد من این است که آموزش و پرورش چاره ای جز کاهش نیروی انسانی و رسیدن به یک عدد معقول ندارد.

·        درمدت 24ماه هزاران نفر را بدون ظابطه ونیاز استخدام کردند!

عضو کابینه تدبیر و امید با انتقاد از سیاست های کارشناسی نشده و شتاب زده در سال های قبل اضافه کرد: در دولت دهم در مدت 44 ماه ، 116 هزار نفر را بدون ضابطه و نیاز و بعضا براساس روابط  خانوادگی و قومی استخدام کرده اند وکه بدون کارشناسی و سنجیدن نیاز واقعی پیش دبستانی ها و آموزشیاران نهضت سوادآموزی را استخدام کنید.

فانی تأکید کرد: من استخدام های کارشناسی نشده و بدون نیازسنجی را  در آموزش و پرورش به دلیل بهره وری پایین نیروی انسانی ، خیانت به نظام تعلیم وتربیت دانسته و راه حلّ اساسی برون رفت از این مشکل را کاهش نیروی انسانی آموزش و پرورش به تعداد 750 هزار نفر می دانم.

چون می دانستند نیستند دروازه های ورود بی ضابطه به آموزش وپرورش را بازکردند وی با بیان این که فقط در شهر تهران 2300 معلم در دوره دوم متوسطه به صورت مازاد هستند، خاطرنشان کرد : قبل از آغاز به کار دولت یازدهم ، مسئولین وقت به دلیل آن که می دانستند در دولت جدید مسئولیتی نخواهند داشت راه ورود بی ضابطه نیرو به شهر تهران را باز کردند و مشکلات عدیده برای آموزش و پرورش دولت یازدهم فراهم کردند.

·        صرفه جویی هزار میلیارد تومانی با سیاست ساماندهی نیروی انسانی

عضو کابینه تدبیر و امید اجرای سیاست سامان دهی نیروی انسانی در سال 93 را بسیار موفقیت آمیز خواند  و تصریح کرد: با اجرای این سیاست و به دور از هرگونه تبلیغ و هیاهو جلوی خالی ماندن 40 هزار کلاس درس را در ابتدای سال تحصیلی جاری و علاوه بر صرفه جویی به میزان 1000 میلیارد تومان گامی عملی در سامان دهی نیروی انسانی برداشته شد که این موفقیت از افتخارات دولت در بخش آموزش است. 

دکترفانی با بیان این که امسال 38 هزار معلم بازنشسته می شوند، گفت: باید توزیع نیروی انسانی و استخدام های جدید بر مبنای بومی گزینی و بومی پذیری باشد تا شاهد مشکلات جدید نباشیم.

وی با بیان این که در دولت قبل 5 هزار ردیف استخدام به معلمان قرآن داده شده است ، گفت : متأسفانه تعدادی از این استخدام ها براساس ضابطه نبوده به گونه ای که تعدادی از این افراد که به عنوان معلم قرآن وارد آموزش وپرورش شده اند قادر به خواندن قرآن نیستند و مایه تأسف است که بگویم این استخدام ها دردی از آموزش و پرورش دوا نکرده است.

فانی با بیان این که وزیر آموزش و پرورش باید با سیاست های دولت همراه باشد، ادامه داد: مشکلات معلمان و آموزش وپرورش را طی جلساتی با کمیسیون های مختلف مجلس شورای اسلامی مطرح کردم.

عضو کابینه تدبیر و امید اضافه کرد: طی 10 سال آینده پانصد هزار نفر معلم بازنشسته می شوند و باید همزمان ورودی های جدید آموزش و پرورش مدیریت شود تا بهره وری افزایش پیدا کند.

·        توسعه عدالت آموزشی از افتخارات دولت تدبیر وامید است

فانی با اشاره به افزایش 196 هزار نفری جمعیت دانش آموزی در سال تحصیلی جاری ، گفت: از این تعداد 26 هزار نفر در مقطع ابتدایی و بقیه کودکان بازمانده از تحصیل بودند که این امر گام بزرگ آموزش و پرورش در راستای توسعه  عدالت آموزشی محسوب می شود و مایه مباهات است که دولت تدبیر و امید توانسته است کودکان بازمانده از تحصیل را به کلاس های درس بیاورد..

·        مسکن مهر بدون مدرسه قصه ای پر غصه است

وزیر آموزش و پرورش کمبود شدید فضاهای آموزشی در مناطق مسکن مهر را داستان پرغصه ای برای دولت و آموزش و پرورش خواند و افزود: این روزها شاهد هستیم که پروژه های مسکن مهر را بدون درنظرگرفتن زیرساخت های آموزشی ، خدماتی و امنیتی مانند مدرسه، کلانتری و پارک تحویل می دهد و مسکن مهر به جای این که باری از دوش دولت و آموزش وپرورش بردارد به داستانی پرغصه برای ما تبدیل شده است .


[ پنجشنبه 14 خرداد 1394 ] [ 11:18 ب.ظ ] [ معلم ]
نظرات
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ


بسم الله الرحمن الرحیم
بازدیدکننده گرامی خوش آمدید.
این وب سایت تحت قوانین نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و در راستای اطلاع رسانی ازاخبار روز آموزش وپرورش جهت استفاده کاربران بخصوص همکاران عزیز فرهنگی می باشد.انتشارمطالب خبری آموزش وپرورش لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.
منتظرنظرات شما بزرگواران هستیم.لطفا نظرات خودرا به صورت خصوصی نفرستیدتاقابل تایید باشد.از نمایش نظرات توهین آمیز معذوریم.

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :